Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Unie porodních asistentek Vás zve na kurz

Resuscitace novorozence

Navigace pro Akce

 

 

Termín konání: 19. června 2020, 10.00-17.00

Místo konání: Pohled_pracoviště, Letohradská 16, Praha 7 – Letná (mapa)

Lektorky:

MUDr. Marcela Peremská

pediatrička pracující v Nemocnici Teplice především na oddělení fyziologických novorozenců, působí také v poradně pro rizikové novorozence (nejčastěji pro děti nedonošené a děti s nízkou porodní hmotností)

 

 

 

 

Mgr. et Bc. Kristina Neubertová Zemánková

porodní asistentka a psycholožka, více informací o Kristině najdete tady

 

 

 

Anotace:

Kurz je zaměřen jak na teorii, tak na procvičení jednotlivých technik nezbytných pro kvalitní první pomoc novorozenci se známkami poruchy poporodní adaptace.

Během teoretické části se naučíme vyhodnotit, zda právě narozené miminko potřebuje zvýšenou péči, ukážeme si, co je ještě v normě a co již ne, zopakujeme si fyziologii fetálního oběhu a změny, ke kterým po porodu dochází, vysvětlíme si, proč je vhodné nechat dotepat pupečník, naučíme se postup resuscitace nejen novorozence, ale i matky dle guidelines 2015. Řekneme si také, jaké pomůcky je vhodné mít, jak je používat a jak o ně pečovat.

Praktická část bude probíhat formou modelových situací a jejich následného rozboru. Kromě osvojení dovedností zahrnutých v nejnovějším guidelinu se budeme věnovat i psychologickému pozadí této krizové situace – nácviku komunikace s rodiči dítěte a nácviku komunikace se záchrannou službou (v případě resuscitace v terénu).

Účastnice po absolvování kurzu budou vědět, jaké jsou optimální podmínky pro adaptaci novorozence, jak rozpoznají poruchy adaptace novorozence, kdy je třeba novorozence pouze stimulovat a kdy už resuscitovat a jak resuscitovat v týmu a samostatně.

 

Účastnické poplatky:

jsem členka

nejsem členka

porodní asistentka

2200,-

2500,-

studentka porodní asistence

1900,-

2200,-

porodní asistentka na mateřské/rodičovské dovolené

1900,-

2200,-

Účastnický poplatek zahrnuje: přípravu a administraci kurzu, lektorné, pronájem prostoru, tištěné materiály, certifikát o absolvování kurzu a občerstvení v průběhu kurzu. V ceně není zahrnut oběd.

Kapacita jednoho kurzu je 12 míst. Z toho důvodu jsou účastnické poplatky navýšené.

Odborná garance:

Kurz je součástí celoživotního vzdělávání porodních asistentek a získal odbornou garanci pro porodní asistentky.

Jak se můžete přihlásit:

  • přednost v přihlašování mají do 4. 3. 2020 porodní asistentky a studentky porodní asistence s členstvím v Unii porodních asistentek, které mají zaplacen členský příspěvek na rok 2020

Důležité: pokud nejste členkou Unie porodních asistentek, ale máte zájem o členství, pošlete spolu s přihláškou na seminář i přihlášku ke členství a platí pro Vás jak přednost v přihlašování, tak výhodnější cena.

Přihláška na kurz

Kurz je naplněn, můžete se přihlásit jako náhradnice. Vyplněnou přihlášku posílejte nejpozději do 17. 6. 2020. Vaše přihláška je závazná. Po odeslání přihlášky Vám do 5 dnů pošleme e-mail s informacemi o rezervaci místa a fakturu k platbě. Smluvní podmínky najdete zde.

Případné dotazy a připomínky můžete směřovat na e-mail vzdelavani@unipa.cz.

V případě, že si přejete dostávat pozvánky na semináře e-mailem, vyplňte prosím tento formulář. Děkujeme.

 

Podívejte se, jak to na kurzu vypadalo v minulý rok:

“Velkým přínosem mi byly modelové situace, díky nim jsem z kurzu odjížděla s pocitem, že resuscitaci ovládám.”

“Opět o něco hlubší vhled do problematiky, obohacení o zajímavé informace z praxe + sdílení zkušeností/postřehů ostatních zúčastněných/lektorek, posun v praktickém provádění KPR, možnost zažít si více zblízka potenciální reálné situace a svoji různou roli v nich – “osahat” si je alespoň trochu a uvědomit si, jak jsem v nich schopna fungovat, co je pro mne obtížné, nečekané apod.”

“Ukázka konkrétních modelových situací a jak se v nich má člověk/porodní asistentka zachovat. Postup jak pracovat v první minutě po narození dítěte, jaké všechny kroky musí v té minutě podniknout, než začne resuscitovat.”

“Dozvěděla jsem se spousty užitečných věcí. Na začátku kurzu jsem vůbec netušila jak se provádí resuscitace ani jak se zachovat v krizových situacích. Moc se mi líbila konverzace ke konci s paní Zemánkovou.”

“Z kurzu jsem si odnesla větší jistotu, že takovou situaci zvládnu a nemusím se bát, že jsem postupovala špatně a že mě zažalujou.”

“Perfektní teoretická část – prohloubení vědomosti i z pohledu lékaře výborné, nácvik ve skupinkách – simulace super!!!”


Ilustrační fotografie pochází z fotoarchivu UNIPA, portréty lektorek z osobních archivů. Děkujeme. 

Podpořte nás

Podpořte nás