class="tribe_events-template-default single single-tribe_events postid-1410 woocommerce-no-js tribe-no-js tribe-filter-live tribe-events-uses-geolocation mega-menu-main-menu events-single tribe-events-style-full tribe-events-style-theme tribe-theme-unipa tribe-events-page-template"
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Unie porodních asistentek vás zve na kurz

Resuscitace novorozence

Navigace pro Akce

 

Termín: 15. prosince 2018

Čas: 10.00-17.00 (prezence od 9.30, pauza na oběd 13.00-13.30)

Místo: Mamicentrum, Bakalovo nábřeží 1, Brno (mapa)

Lektorky:

 

 

Bc. Tereza Vicherek 

záchranářka

 

 

 

 

 

 

Mgr. et Bc. Kristina Neubertová Zemánková

porodní asistentka a psycholožka

 

 

 

Anotace:

Kurz je zaměřen jak na teorii, tak na procvičení jednotlivých technik nezbytných pro kvalitní první pomoc novorozenci se známkami poruchy poporodní adaptace.

Během teoretické části se naučíme vyhodnotit, zda právě narozené miminko potřebuje zvýšenou péči, ukážeme si, co je ještě v normě a co již ne, zopakujeme si fyziologii fetálního oběhu a změny, ke kterým po porodu dochází, vysvětlíme si, proč je vhodné nechat dotepat pupečník, naučíme se postup resuscitace nejen novorozence, ale i matky dle guidelines 2015. Řekneme si také, jaké pomůcky je vhodné mít, jak je používat a jak o ně pečovat.

Praktická část bude probíhat formou modelových situací a jejich následného rozboru. Kromě osvojení dovedností zahrnutých v nejnovějším guidelinu se budeme věnovat i psychologickému pozadí této krizové situace – nácviku komunikace s rodiči dítěte a nácviku komunikace se záchrannou službou (v případě resuscitace v terénu).

Účastnice po absolvování kurzu budou vědět, jaké jsou optimální podmínky pro adaptaci novorozence, jak rozpoznají poruchy adaptace novorozence, kdy je třeba novorozence pouze stimulovat a kdy už resuscitovat a jak resuscitovat v týmu a samostatně.

Účastnické poplatky:

jsem členka

nejsem členka

porodní asistentka

1600,-

1800,-

studentka porodní asistence

900,-

1600,-

porodní asistentka na mateřské/rodičovské dovolené

900,-

1600,-

Účastnický poplatek zahrnuje: přípravu a administraci kurzu, lektorné, pronájem prostoru, tištěné materiály, certifikát o absolvování kurzu a občerstvení v průběhu kurzu.

Kapacita jednoho kurzu je 12 míst.

Odborná garance:

Kurz je součástí celoživotního vzdělávání porodních asistentek a získal odbornou garanci pro porodní asistentky.

Jak se můžete přihlásit:

  • přednost v přihlašování mají do 10. 11. 2018 porodní asistentky a studentky porodní asistence s členstvím v Unii porodních asistentek, které mají zaplacen členský příspěvek na rok 2018

Důležité: pokud nejste členkou Unie porodních asistentek, ale máte zájem o členství, pošlete spolu s přihláškou na seminář i přihlášku ke členství a platí pro vás jak přednost v přihlašování, tak výhodnější cena

Přihláška na kurz

Vyplněnou přihlášku posílejte nejpozději do 13. 12. 2018. Vaše přihláška je závazná. Po odeslání přihlášky Vám do 5 dnů pošleme e-mail potvrzující rezervaci vašeho místa a údaje k platbě.

Případné dotazy a připomínky můžete směřovat na e-mail vzdelavani@unipa.cz.

V případě, že si přejete dostávat pozvánky na semináře e-mailem, vyplňte prosím tento formulář. Děkujeme.


Ilustrační fotografie pochází z fotoarchivu UNIPA. Portréty lektorek pochází z jejich osobních archivů. Děkujeme. 

 

Podpořte nás

Podpořte nás