16.7.2023

Magda Ezrová v podcastu Dvě duše na téma jednotná porodní péče a porodnické násilí

 

Poslechněte si rozhovor s prezidentkou UNIPA Magdou Ezrovou pro podcast Veroniky Johánkové Dvě duše.

Téma: jednotná porodní péče a porodnické násilí

Autorka podcastu o tomto díle:

“Nejdříve jsme téma uvedly rozebráním práce porodních asistentek ze všech možných úhlů, a pak jsme šly hlouběji k tématu vzdělávání PA, jejich postavení v porodnici, a dotkly jsme se také porodní péče jinde v Evropě.

Jako u všech rozhovorů jsem se i Magdy zeptala na její těhotenství, porod a mateřství a jak je těžké si v této profesi odpočinout.

Věnovaly jsme se téma porodnického násilí, které už delší dobu zastřešuje projekt „Rodím v klidu bez násilí“, jehož cílem je vyvinout systém prevence porodnického násilí a propojit odborné organizace s rodiči.

Na tomto projektu UNIPA spolupracuje s Ligou lidských práv (LLP), Sdružením pro integraci a migraci (SIMI) a Asociací pro porodní domy a centra (APODAC).

Projekt nabízí také bezplatnou linku „Rodím v klidu“, kterou mohou ženy využít na dotazy týkající se období těhotenství, porodu, ale i poporodních témat, jako je například kojení.

Je krásné sledovat, jak se věci posouvají a porodní péče dostává ten správný směr. Děkuju Magdě za její odhodlanost a chuť věci měnit.” 

Podpořte nás

Podpořte nás
Naši činnost můžete podpořit na transparentním účtu: 2400762783/2010