Jak najít sílu “začít znovu”?

Přišli jste o miminko v období kolem porodu?
Sdílejte nám prosím, co jste prožili.

V momentu, kdy jsme si s Unií porodních asistentek řekli, že se pustíme do práce s cílem pomoci rodinám zasažených ztrátou miminka v období kolem porodu, ozvala se nám řada lidí, která by měla zájem pomáhat v rámci projektu. Za každou takovou reakci jsme upřímně vděční. Přivedlo nás to na myšlenku požádat o svůj příběh rodiny, které touto zkušeností prošly v minulosti. Chceme lépe pochopit, co rodiny prožívaly, s čím se potýkaly a co musely řešit.

Velmi si vážíme ochoty podělit se s námi o vzpomínky, které Vám připomínají toto životní období. Věřte, že je nám moc líto, čím vším jste museli projít.

Pracovat s Vaším příběhem budeme diskrétně a v souladu s naším Etickým kodexem. Bude sloužit tomu, abychom dobře navrhli podporu rodinám, které se mohou v budoucnu dostat do podobné situace. A také poskytovatelům péče, kteří rodinám budou pomáhat. Pokud navíc udělíte souhlas (nemusíte), využijeme Váš příběh či vybrané myšlenky/citace při našich dalších aktivitách – na blogu, v prezentacích pro veřejnost i pro lidi, kteří mohou situaci rodin ovlivnit. Veškeré informace k tomu, jak chceme v rámci projektu s Vámi spolupracovat, najdete v Souhlasu s účastí v projektu.

Co bychom rádi zjistili?

  • Jak situaci hodnotíte s odstupem času?
  • Co vnímáte, že by Vám bývalo tehdy pomohlo?
  • Co Vám nejvíc chybělo od vašich blízkých, od zdravotníků, od okolí?
  • Co Vám nejvíce pomohlo? nebo naopak
  • Co Vás nejvíce zranilo?

Víme, že tento  způsob komunikace nenahradí osobní kontakt. Umožní nám však  lépe pracovat s Vašimi zkušenostmi. Pokud nám na sebe dáte kontakt (není to povinné), moc rádi se Vám časem ozveme o průběžných výsledcích naší práce. Nebo se můžeme sejít a popovídat si o tom.

Děkujeme moc za Vaši vstřícnost a otevřenost.

 

Informace o projektu

Název projektu: Začít znovu
Řešitel: UNIPA – Unie porodních asistentek, z.s.
Projekt podpořen: ESF OPZ a Státním rozpočtem ČR
Kontaktní osoba: Andrea Forberger, koordinátorka projektu, forberger@unipa.cztel. 774 458 459
Doba řešení projektu: říjen 2019 – březen 2021

Podpořte nás

Podpořte nás
Naši činnost můžete podpořit na transparentním účtu: 2400762783/2010