class="tribe_events-template-default single single-tribe_events postid-3307 theme-unipa woocommerce-no-js tribe-no-js tribe-filter-live tribe-events-uses-geolocation mega-menu-main-menu events-single tribe-events-style-full tribe-events-style-theme tribe-theme-unipa tribe-events-page-template"
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Unie porodních asistentek sdílí pozvánku Centra naděje a pomoci na několikadenní

Kurz symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství

Navigace pro Akce

 

Datum a čas konání:

odpolední forma – čtvrtky:

24. 1., 31. 1., 14. 2., 21. 2. 2019 vždy od 16.00 do 19.00

celodenní forma – soboty:

9. 2. 2019 a 9. 3. 2019 vždy od 9.00 do 16.30
(s pauzou na oběd)

 

Místo konání:

Centrum naděje a pomoci, Vodní 13, Brno

 

Lektorky:

  • MUDr. Ludmila Lázničková – garantka kurzu, gynekoložka

  • Mgr. Pavla Cikánková, poradkyně PPR

  • Mgr. Jana Vaňková, poradkyně PPR

​Anotace: 

Správně stanovit neplodné období v cyklu vůbec nemusí být problém. V našem centru vyučujeme symptotermální metodu (STM PPR), kterou vypracovala německá pracovní skupina PPR (Malteser Arbeitsgruppe NFP) spolu s podněty dr. Widhalmové z rakouského Institutu pro manželství a rodinu. Metodika je podložena zkušenostmi z gynekologické ambulance MUDr. Lázničkové.
STM PPR je vědecky podložená metoda, na základě které se v menstruačním cyklu plodné období stanoví přesně podle toho, jak tělo k ženě „promlouvá“, jak si žena s mužem vyhodnotí všechny příznaky jejich plodného a neplodného období. Plodné dny se tedy nevypočítávají, jak by asi podle statistiky měly být, ale stanovují. V tom je veliký rozdíl oproti běžně tradovaným představám o podstatě přirozeného plánování rodičovství. Základním předpokladem spolehlivosti je znalost pravidel. Dalším krokem je akceptování plodných dnů stanovených podle naučených pravidel.
Naučíte se sledovat ukazatele plodnosti, správně je vyhodnocovat. Získané znalosti si procvičíte v souboru záznamů různých klientek v různých životních situacích. Přijďte i Vy se dozvědět, jak se zorientovat v cyklu nejen při běžném rytmu života, ale třeba i při službách, při nemoci. Nebojte se do svého vztahu přijmout metodu, která je srovnatelná se spolehlivostí hormonální antikoncepce a s vyloučením všech zdravotních i etických rizik, co užívání hormonální antikoncepce přináší.

Pro koho je kurz určen: porodní asistentky, nelékařští zdravotničtí pracovníci a pracovnice, lékaři a lékařky, veřejnost

Cena:

při zaplacení do 29. 1. 2019 – 1900 Kč

poté po potvrzení volného místa – 2400 Kč

pro pár – 3400 Kč (nejpozději do 29. 1. 2019), později 4300 Kč

(výši platby eury najdete v odkazu níže)

​Odborná garance:

Kurz je součástí celoživotního vzdělávání porodních asistentek a získal odbornou garanci pro porodní asistentky.

Více informací spolu s přihláškou najdete zde.

Podpořte nás

Podpořte nás
 

%d blogerům se to líbí: