class="tribe_events-template-default single single-tribe_events postid-4439 theme-unipa woocommerce-no-js tribe-no-js tribe-filter-live tribe-events-uses-geolocation mega-menu-main-menu events-single tribe-events-style-full tribe-events-style-theme tribe-theme-unipa tribe-events-page-template"
Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

Unie porodních asistentek sdílí pozvánku na kurz

Aromaterapie v praxi porodní asistentky

Navigace pro Akce

Termín: 21. listopadu 2019 (10.00-18.00) – 22. listopadu 2019 (9.00-17.00)

Místo konání: Centrum zdraví Natura, Italská 2, Praha 2

Lektorky: 

Ludmila Kotalíková, DiS. – profesionální aromaterapeutka

Miluji svět vůní, který umí víc, než bychom si dokázali představit. Čím dál více věcí do sebe nádherně zapadá a já pozoruji jak vůně a jejich „zdroje“ umí pomáhat na mnoha úrovních našeho běžného života. S pokorou a nadšením sleduji každý lidský příběh, se kterým mi bylo umožněno se potkat a být, na chvíli či delší dobu, jeho součástí. Chvíle, kdy hledáme s klienty tu jejich „ách“ vůni, jsou pro mě krásným dobrodružstvím a zároveň další lekcí v mém neustálém vzdělávání. Jsem velice ráda, že mohu říci, že moje práce mi voníAromaterapií se profesionálně zabývám od roku 2008, sleduji novinky, čtu zahraniční publikace, navštěvuji kurzy. Jako jediná v ČR jsem členkou NAHA (Asociace pro holistickou aromaterapii). Více na: www.aromadoteky.cz.

Mgr. Jana Urbanová – odborná aromaterapeutka

Ve své aromaterapeutické praxi (profesionálně od r. 2017) se věnuji především holistickému přístupu k ženám, jejich „problémům“ ať už fyzickým či psychickým a potřebám. Tímto tématem jsem se zabývala také v závěrečné práci studia aromaterapie na Institutu Aromaterapie v Praze. V oboru se i nadále vzdělávám u českých i zahraničních lektorů. Období těhotenství, porodu a péče o malé děti vnímám jako velmi důležité a v současné době velmi náročné v životě ženy. Aromaterapii vidím jako jednu z funkčních možných metod v péči o ženu. Sama aromaterapii používám více jak 10 let a to i pro potřeby dětí a rodiny. Vedu workshopy a přednáším o aromaterapii; těhotenství a porod jsou jedním z témat, kterým se věnuji. Více na: www.santala.cz

V aromaterapii využíváme efektu synergie. Spolupůsobení dvou éterických olejů má větší terapeutický účinek než působení každého oleje zvlášť.
Symbolicky vyjádřeno „1 + 1 > 2“. LiJanA je synergickou směsí našeho společného působení. Jsou to naše osobní i pracovní zkušenosti, znalosti, širší úhel pohledu, léta studia a seberozvoje, nespočet konzultací a kurzů, hodnoty, které s vámi budeme rády sdílet. I v našem případě platí, že 1 + 1 je více než 2. Více informací o lektorkách najdete tady: www.lijana-aromaterapie.cz.

Anotace:

 • Věděla jste, že aromaterapie je hojně využívanou doplňkovou metodou v péči o těhotné ženy a při porodu v zahraničí již přes 40 let? Chtěla byste ji také používat, ale nevíte jak?
 • Stalo se vám, že jste chtěla použít u porodu šalvěj a zjistila jste, že existuje ještě jedna a vy nevíte, jaký je mezi nimi rozdíl?
 • A jak je to s levandulí? V obchodě potkáte 5 lahviček, ale která je ta pravá?
 • Četla jste na webu informaci, kterou vzápětí jiný web úplně vyvracel? A co s tím?
 • Ráda byste se uměla orientovat v tom, jaké éterické oleje a pro jaké situace si vybrat a to vše bezpečně pro vás i vaši klientelu?

V našem kurzu se to naučíte a ještě i něco navíc. Nabídneme vám obsáhlé a moderní informace o aromaterapii s důrazem na bezpečné používání éterických olejů. Kurz je postaven na dostupných vědeckých výzkumech a praxi lektorek. Zároveň si vše vyzkoušíte tak, aby teoretické znalosti mohly být ihned aplikovány bezpečně do vaší praxe. Budeme míchat, čichat, taky trochu ochutnávat, masírovat, diskutovat, pracovat s konkrétními
příklady.

 • Pohled do historie používání aromatických rostlin
 • Co je a kde se vzala aromaterapie
 • Éterické oleje, jejich získávání, složení, kvalita
 • Působení éterických olejů na fyzický i psychický stav člověka
 • Jaké éterické oleje jsou bezpečné a jaké kontraindikované v těhotenství
 • Farmakologie éterických olejů
 • Způsoby aplikace (inhalace, masáže, kosmetické prostředky atd.)
 • Vědecké výzkumy a studie působení éterických olejů, o které se můžeme opřít
 • Holistický pohled na těhotnou ženu a možnosti využití aromaterapeutické péče
 • Hydroláty, jemný nástroj aromaterapie pro těhotnou ženu
 • Rostlinné oleje a jejich použití
 • Terapeutické účinky vybraných éterických olejů vhodných pro období těhotenství a pro porod
 • Praktické příklady z praxe a jejich řešení pomocí aromaterapie (fyziologické i psychologické změny, potíže v těhotenství)
 • Principy tvorby vlastních receptur a směsí
 • Další doplňkové metody (masáže, RT)
 • Aromaterapie v péči o sebe sama, psychohygiena
 • Výroba vlastního produktu (masážní olej, koupelová sůl, inhalační tyčinka)

Ke kurzu dostanete skripta a myšlenkové mapy. Budete mít možnost přičichnout si k více než 100 éterickým olejům, seznámit se s hydroláty a rostlinnými oleji, vyzkoušíte si techniky masáží. Projdeme si konkrétní příklady z praxe, budeme se učit nahlížet na ženu holisticky, vypozorovat její potřeby a reagovat na ně skrze aromaterapii. Budete mít možnost si připravit konkrétní receptury pro konkrétní ženy. Po absolvování kurzu
obdržíte certifikát.

Pro koho je kurz určen: porodní asistentky, duly, zdravotní sestry a další profese, které pečují o ženu v těhotenství, při porodu a v šestinedělí

Cena: 

4100,-

(zahrnuje lektorné, certifikát, pronájem prostor, materiály a malé občerstvení)

Sleva pro studentky porodní asistentce 10%.

Kapacita kurzu je 15 míst.

Odborná garance:

Kurz je součástí celoživotního vzdělávání porodních asistentek a získal odbornou garanci Unie porodních asistentek.

Více informací spolu s přihláškou najdete tady.
Další informace ke kurzu můžete sledovat ještě na Facebooku tadytady.

Podpořte nás

Podpořte nás
 

%d blogerům se to líbí: