Zkrácený čípek

Radí Vám: Petra KratochvílováDobry den, vcera jsem byla na kontrole u sveho lekare (jsem ve 32 tt). Nahmatal, ze mam zkraceny cipek. Mam se co nejmene hybat a uzivat magnesium. Jaky je Vas nazor?
Dale pry mam chodit do porodu na kontroly kazdy tyden.
Je to standartni?
Podle ultrazku je vse v poradku a jine problemy nemam, jen krec.zily na leve noze, na ktere mi dobre funguje noseni puncoch (zily mi ale lekar stejne vubec nekontroluje).
Dekuji!

Dobrý den,
píšete, že Vám lékař ve 32.týdnu těhotenství zjistil zkrácený čípek a předepsal klidový režim a magnézium. Chtěla byste vědět, jestli je to nutné a jestli je to standardní postup.
Někdy se děložní hrdlo začne zkracovat dříve, než před termínem porodu. Nepíšete, jak moc je děložní hrdlo zkráceno, popř. jaké je tzv. Cervix skore, pokud jej lékař hodnotil. Pochopila jsem, že žádné silné tvrdnutí břicha nebo poslíčky nemáte.
Někteří lékaři předepisují klidový režim a magnézium i při malém zkrácení děložního hrdla. Někdy se pak stává, že porod nenastane ani ve stanoveném termínu a žena tzv. přenáší. Jindy je ale na místě klidový režim dodržovat a užívat magnézium pro zklidnění děložní činnosti.
Nemohu Vám přesně říct, co by ve Vašem případě bylo nejlepší, protože neznám detaily Vašeho stavu. Nicméně poradila bych, abyste jela do porodnice v případě, že byste měla silné poslíčky nebo pravidelnější bolesti v podbřišku. Klidový režim bych doporučila do příští kontroly, kdy se ukáže, jestli se stav mění.
Pokud budete potřebovat, obraťte se na nás s přesnými informacemi po další kontrole.
S pozdravem
Petra Kratochvílová

 


Podpořte nás

Podpořte nás
 

Holistická péče o jizvu

13. června | 8:00 - 17:00