vířivka v prvním trimestru

Radí Vám: Michaela DobrovolnáDobrý den, jsem v 6. tt. a včera jsem jsem byla v domácí vířivce (36 stupňů- 2x po 20 minutách). Na internetu jsem se dočetla, že pokud teplota vody nepřesáhne 37, je vše v pořádku. Mám ovšem o víkendu odjet na wellness, takže jsem raději zavolala svému gynekologovi. Bazén je podle něj bez problému (dokonce si nemám brát ani tampon do vody, i když trpím na infekce), ale vířivce bych se měla raději úplně vyhnout, kvůli přehřátí. Nemůže zanechat následky už ta včerejší koupel? A jaký máte názor na tampony do vody (sestřička říkala, že by mne akorát tlačil)? Děkuji za vaší odpověď.

 

Dobrý den,

ptáte se na to, zdali je vhodné využití vířivky v 6.týdnu těhotenství a na názor při užívání tamponu v těhotenství při koupání.

Co se týče vířivky, je problém ve vyšší teplotě vody, která právě může způsobit ještě větší prokrvení pánve, než jaké je na začátku těhotenství. Tento stav pak může mít za následek i potrat. Dále bych ji tedy nevyužívala- pokud se po včerejším koupání cítíte v pořádku, již do vířivky nechoďte z preventivních důvodů.

Plavání je v těhotenství velmi prospěšné, jelikož vede ke zlepšení vaší fyzické kondice a též vede k relaxaci těla. Navíc zvyšuje prokrvení lymfatického a oběhového systému v dolních končetinách, což je prevencí křečových žil, které mohou v těhotenství vznikat. Problém nastává tehdy, pokud byste déle setrvala v mokrých plavkách. Mohlo by dojít k zánětu močových cest či k vaginálním infekcím (nejčastěji kvasinkového původu). Lze tomu však předejít včasnou výměnou plavek. Toto vlastně odpovídá i na Váš dotaz ohledně tamponu, který by mohl zvýšit riziko vzniku infekce.

Přeji Vám příjemný víkend,

Bc. Michaela Dobrovolná

 

 


Podpořte nás

Podpořte nás