Tvrdá prsa a kojení

Radí Vám: Adriana BažantováDobrý den,
v porodnici mi řekli, že s takhle tvrdými prsy nemůžu kojit. Co mám dělat? Chtěla jsem kojit normálně.
Marcela

 

Dobrý den paní Marcelo,

 

píšete, že byste ráda kojila, ale v porodnici Vám řekli, že máte moc tvrdá prsa. Bohužel nepíšete, jak jste dlouho po porodu. 

Kolem druhého dne po porodu se prsy nalijí mlékem, působí oteklým dojmem, a na dotek jsou tvrdá. Není to překážkou kojení, naopak po kojení se Vám uleví. Před kojením můžete ručně odstříkat pár kapek mléka, aby prsní bradavka změkla a miminko ji lépe chytlo do pusinky. S technikou kojení Vám poradí buď v porodnici, nebo se můžete obrátit na laktační poradkyni ve Vašem okolí. Po kojení je důležité prsa chladit. Můžete použít mokrou studenou látkovou plenu, kterou přiložíte přes prsa až do podpaží. Doporučují se také obklady z tvarohu nebo zelných listů

Přikládejte miminko tak, jak se samo bude hlásit o jídlo. Vydržte a uvidíte, že za pár dní se mléka bude tvořit vždy jen tolik, kolik bude potřeba. 

Pokud byste chtěla, můžete si o Vaší situaci také popovídat s porodními asistentkami po telefonu – je možné nás kontaktovat na telefonické poradenské lince – telefon 228 229 143 (www.rodimvklidu.cz).

 

Za tým poradny Rodím v klidu

Adriana Bažantová

porodní asistentka

 

  • Marcela

Podpořte nás

Podpořte nás