Sourozenec u porodu

Radí Vám: Martina SuchardováDobry den,
Jsem pi treti tehotna a moje petileta prvorozena dcerka si preje byt u porodu miminka. Je nekde v Praze ci Stredoceskem kraji porodnice, kde by to proslo? Idealne bych mela i manžela i dulu/PA zaroven coz jsou dva asi dost narocne pozadavky 🙁
Dekuji moc za odpověď
Martina Kramperova

 

Dobrý den,
ptáte se, která porodnice v Praze nebo Středočeském kraji umožňuje, abyste u svého porodu měla pětiletou dceru. A také to, zda bude porodnice tolerovat přítomnost partnera i duly.
Od kolegyň z Unipy jsem zjistila, že porodnice, která umožňuje mít s sebou dítě je porodnice v Rakovníku. Určitě je dobré se dopředu o tom v porodnici domluvit a probrat všechna pro a proti.  Doporučovala bych Vám také připravit dcerku na tuto situaci. Někdy mohou být děti vystrašené, protože nečekají takovou sílu. Například to, že jejich maminka heká, vzdychá nebo křičí. Z mé vlastní praxe porodní asistentky, mám rozdílné zkušenosti. Jak kladné, tak i záporné. Bylo by dobré, aby holčička mohla kdykoli k tátovi nebo k dule, která by ji vše mohla vysvětlit nebo kdykoli odejít a popřípadě přijít v okamžiku, kdy se dítě narodí.
 Jsou porodnice, které omezují doprovod jen na jednu osobu. V zákoně o zdravotních službách je, že pacient má právo na “…. přítomnost osoby blízké nebo osoby určené pacientem a to v souladu s jinými právními předpisy a vnitřním řádem, a nenaruší-li přítomnost těchto osob poskytnutí zdravotních služeb…..”. Možným počtem osob přítomných při poskytování zdravotních služeb se zabývá ve své úvaze právnička Věra Jedličková.
Světová zdravotnická organizace ve svém dokumentu z roku 2018 zmiňuje: Všem rodičkám se během porodu doporučuje mít s sebou doprovázející osobu/osoby dle vlastní volby.
Přeji Vám, abyste se setkala u zdravotníků s pochopením Vaší potřeby, aby pro Vás byl porod pozitivní zkušeností.
S pozravem,

Podpořte nás

Podpořte nás
 

Holistická péče o jizvu

13. června | 8:00 - 17:00