Rozměr pánve

Radí Vám: Martina SuchardováDobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak je to s pánevními rozměry. V některých článcích jsem četla, že užší pánev není důvodem pro císařský řez.
Mé rozměry jsou DBS 22, DBC 25 DBT 28, CE 17. Sestřička na kontrole mi na základě těchto údajů řekla, že mám užší pánve. Tak se obávám CS.
Přeji hezký den

Dobrý den,

ptáte se na pánevní rozměry a obáváte se císařského řezu, protože vám sestřička v poradně naměřila hodnoty na spodní hranici. Nezjistila jsem však, jak jste vysoká ani jakou máte tělesnou konstituci.
Předem bych chtěla říci, že zevní pánevní rozměry nám mnohdy neřeknou opravdovou velikost vnitřních pánevních rozměrů, které jsou důležitější při posuzování toho, jak budete rodit. Také bych chtěla z vlastní zkušenosti říci, že se můžou naměřené rozměry hodně lišit, podle toho, kdo to měří. Takže by se lehce mohlo stát, že jiná porodní asistentka vám naměří úplně jiné rozměry.
Dále je podle mne důležité, aby mělo dítě při porodu čas na to, aby se mohlo do pánve ideálně natočit a rotovat. Děti mají hlavičku složenou z několika lebečních kostí, které nejsou pevně spojeny a mohou tak svůj rozměr změnit až o několik centimetrů. I ženy Asiatky, které jsou velmi útlé a malé, mohou porodit děti s normální porodní váhou.
Doporučila bych vám se obrátit na nějakou komunitní porodní asistentku ve vaší oblasti  a stou byste mohla vaši obavu vyřešit osobně. Porodní asistentka by vám mohla pánevní rozměry přeměřit a posoudit celou vaši tělesnou konstituci.
S pozdravem
Martina Suchardová
  • Soňa

Podpořte nás

Podpořte nás