Psychicky nemocné rodičky

Radí Vám: Marie VnoučkováDobrý den, moc se omlouvám za kontroverzní dotaz ale jinde se bojím zeptat kvůli negativní reakci.
Prosím jak zvládnout porod s diagnózou sociální fobie, úzkostá porucha ( vznik poruch je že sexuálního traumatu ) a stím spojené záchvaty při silném rozhození ?
Moc se bojím porodu.. ne kvůli samotnému porodu ale kvůli personálu stačí aby byl na mě někdo nepříjemný a ve vypjaté situaci hrozí záchvat ve kterém v nejhorším případě mohu být nebezpečná sama sobě nebo dokonce i okolí pokud na mě někdo sahá když se ho bojím atd..
Chtěla by jsem porodit v klidu bez vypjatých situací ale to bohužel sama neovlivním na dulu či asistentkou nemám peníze jako invalidní důchodce.. mám napsané doporučení od psychiatra na CS ale mám strach jak se k tomu bude porodnice stavět a kdyby náhodou mě nutili rodit přirozeně mám strach jak to zvládnout ?

Dobrý den,
to, že hledáte informace ke způsobu péče při Vašem porodu je naprosto správné. Děkujeme za důvěru, se kterou se na nás obracíte.
Moc se bojíte porodu z důvodu úzkostné poruchy. Zmiňujete sexuální trauma a to, že Vám Váš psychiatr dal doporučení k porodu císařským řezem.
Bojíte, že Vás budou nutit rodit přirozeně. Píšete, že chcete porodit v klidu, bez vypjatých situací, ale nemáte na to, si zaplatit službu duly nebo soukromé porodní asistentky.
Myslím, že ve Vaší situaci je moc důležité, abyste dostala co nejvíce informací od zdravotníků před samotným porodem. Ideální by bylo, kdybyste si mohla v porodnici sjednat schůzku, kde byste se měla možnost na vše v klidu zeptat. V porodnicích pracují také porodní asistentky, které Vám mohou pomoci se na porod co nejlépe připravit. Požádejte někoho blízkého, komu důvěřujete, ať Vás do porodnice doprovodí. Pokud chcete rodit císařským řezem, neměl by Vás nikdo nutit rodit přirozeně. Je ale dobré vědět, že po císařském řezu je trochu náročnější rekonvalescence a budete potřebovat po porodu více péče a více pomoci s péčí o miminko. I to se dá zvládnout. Záleží na Vašich možnostech, na Vašich preferencích. Všichni, kdo s Vámi přijdou do kontaktu by Vám měli poskytovat tu nejlepší možnou péči, abyste porodem prošla s co nejmenší újmou.
Pokud byste chtěla mluvit s některou porodní asistentkou z naší linky, zavolejte. Rády s Vámi vše probereme po telefonu. Naše linka je bezplatná a anonymní.
Přeji Vám, ať se Vám podaří navázat dobrou spolupráci se zdravotníky ve Vaší porodnici.
Za kolektiv linky Rodím v klidu
Marie Vnoučková
  • Zuzka

Podpořte nás

Podpořte nás