Prohlidky do porodu

Radí Vám: Martina SuchardováDobry den, jsem ve 35.tydnu a pristi tyden jsem mela zacit chodit do nemocnice, rodim na Bulovce. Vzhledem k momentalni situaci, se mi tam vubec nechce. Potrebovala bych PA, ktera by byla ochotna me 1krat tydne navstivit a prohkidnout, zda je vse v poradku. Abych nemusela metrem na Bulovku. Bydlim na Stodulkach v Praze. Predem moc dekuji za informaci. S pozdravem, Nela Vycitalova

 

Dobrý den,

ptáte se na to, jestli je nějaká porodní asistentka ochotná udělat těhotenskou poradnu u vás doma v době koronavirové nákazy. 

Předem bych chtěla říct, že komunitní porodní asistentky jsou oprávněné poskytovat péči ve vlastním sociálním prostředí. Porodní asistentka o vás může pečovat až do ukončeného 42 týdne. Do termínu porodu je doporučena těhotenská poradna 1x týdně a po termínu porodu jsou kontroly častější. Tak to funguje u klientek, o které porodní asistentka pečuje celé těhotenství a zná je. V případě, že nemáte dopředu žádnou porodní asistentku, bude situace pro vás složitější, neboť porodní asistentky jsou hodně vytížené a většinou nemají kapacitu přijmout další ženy takhle narychlo. Můžete však narazit na výjimku a komunitní porodní asistentku seženete i v této nelehké situaci. 

Jestli bude nějaká porodní asistentka ochotná zjistíte, když je kontaktujete. Seznam porodních asistentek je zde v mapě. Ještě bych chtěla upozornit, že samostatné porodní asistentky nemají smlouvy se zdravotními pojišťovnami a pracují za přímou úhradu od klientek.

S pozdravem

Martina Suchardová


Podpořte nás

Podpořte nás
 

Holistická péče o jizvu

13. června | 8:00 - 17:00