Porodní asistentka u Apolinaře

Radí Vám: Michaela DobrovolnáDobrý den, je tu prosím porodní asistentka, která působí i u Apolinaře v Praze? Chtěla bych po prvním císařském řezu zkusit podruhé rodit vaginalně. Případně, kde je porodnice, která je otevřená těmto porodům?
Děkuji predem za odpověď, Johana

 

Dobrý den paní Johano,

ptáte se, jestli nevíme o porodní asistentce (dále jen PA), která doprovází rodičky do Porodnice v Apolinářské ulici v Praze a zda nevíme o porodnici, kde jsou nakloněni k vaginálnímu porodu po předchozím císařském řezu.

Na stránkách UNIPA můžete najít mapu porodních asistentek, kde jsou kontakty na PA ve Vašem kraji. Bohužel ale nedisponujeme žádnými informacemi o tom, zdali některá z nich doprovází rodičky do uvedené porodnice. Doporučuji Vám kontaktovat PA z naší mapy se specifikací na doprovod do zmíněné porodnice.

V případě, že by Vám žádná z uvedených PA péči neposkytla, doporučuji Vám kontaktovat staniční sestru porodního sálu porodnice, kde chcete rodit. Měla by Vám být schopna dát kontakt na komunitní PA, které k nim do porodnice doprovází rodičky, případně mají s jejich porodnicí smlouvu a na porodní sál s rodičkami dojíždí a poskytují jim péči i v průběhu porodu, nejsou tedy jen doprovodem.

Pokud byste PA nenašla vůbec, můžete vyplněním dotazníku přispět ke změně situace ve Vašem kraji.

Dále jste se ptala, zdali nevíme, které porodnice jsou nakloněné vaginálnímu vedení porodu po předchozím císařském řezu. Nemáme bohužel žádný seznam porodnic, které by se klonily k přirozenému vedení porodu po porodu císařským řezem. Na stránkách Aperia však můžete najít hodnocení porodnic z celé republiky i včetně informací o jejich postupech. Lze zde také zadat dotaz  s parametry, které po porodnici vyžadujete, a pomohou Vám porodnici najít. Doporučuji Vám tedy hledat zde. Můžete také oslovit vedení porodních sálů porodnic ve Vašem okolí s dotazem právě na jejich přístup k vaginálnímu porodu po císařském řezu.

Přeji vám, abyste našla vhodnou porodní asistentku i porodnici pro Váš porod.

S pozdravem,

Mgr. et Bc. Michaela Dobrovolná

Koordinátor online poradny UNIPA

Registrovaná porodní asistentka

Pomohla Vám tato odpověď? Přispějte prosím na činnost poradny i UNIPA. Děkujeme

  • Johana

Podpořte nás

Podpořte nás