Porod doma

Radí Vám: Martina SuchardováDobry den,
vzhledem k tomu ze otec nove nemuze byt u porodu, chceme rodit doma. Otec ma pravo byt u porodu, hlavne ho potrebuji jako oporu. Nemuzu ale u nas na Karlovarsku asistentku sehnat. Termin se mi blizi . Diky za pomoc

 

Dobrý den, 

protože je plošný zákaz přítomnosti otců u porodu v porodnici, chtěla byste rodit doma. Zároveň nemůžete ve Vašem kraji sehnat porodní asistentku. 

Vyjádření Unie porodních asistentek k plošnému zákazu otců si můžete přečíst zde. UNIPA toto opatření považuje za neodůvodněné. Zároveň chápu strach personálu z nákazy, neboť do této chvíle (22.3.) není stále dostatek ochranných pomůcek pro zdravotníky ani pro otce. Hlavně účinných respirátorů.

Pro porod doma byste se měla rozhodnout tehdy, pokud riziko porodu doma je menší než riziko porodu v porodnici. Pro lepší výsledek porodu doma je dobré, když jste zdravá, nemáte chronické ani akutní onemocnění, neužíváte žádné léky. Vaše těhotenství se odvíjelo normálně. Je velký předpoklad, že je dítě donošené, zdravé a v poloze podélné hlavičkou. Dále je pro porod dobré mít zajištěnou odbornou péči (ideálně porodní asistentku) a také následnou péči pro případ, že by se porod nevyvíjel fyziologicky.

Porodních asistentek je velký nedostatek, zvláště v této době zvýšeného zájmu o ambulantní a domácí porody. Prosím, podívejte se na mapu porodních asistentek a pokud nenajdete ve vašem místě, můžete oslovit ze vzdálenějších krajů.

Unipa připravila web s krizovou telefonní linkou porodních asistentek. Budete-li potřebovat, můžete se doptat konkrétněji.  

S pozdravem

Martina Suchardová


Podpořte nás

Podpořte nás
 

Holistická péče o jizvu

13. června | 8:00 - 17:00