Pálení po sexu a výtok 26tt

Radí Vám: Michaela DobrovolnáDobrý den, předem píšu, že za dr. půjdu hned v pondělí, ale teď jsem na dovolené na chatě mimo dosah nějakých lékáren či doktorů.😌
Jsem teď 26tt a poslední zhruba měsíc pociťuji při sexu pálení, které ale do hodiny po zmizí, přisuzovala jsem to suchosti, která mě trápí. Ale včera večer po předvčerejším sexu jsem měla výtok lehce nažloutlý a konzistencí hustý až lepivý hlen, celkem velký kus (omlouvám se za popis) a dnes ráno na první toaletě malinko běžně mám v těhotenství řídký bílý výtok, ale tohle mě trochu vyděsilo, dnes mám již klasický výtok. Stalo se mi to už jednou po vnitřním UTZ, ale po sexu nikdy, ani mi nepřišlo že by to tak pálilo jako předevčírem. Z čeho nebo co by to mohlo být? Je to vaginální suchost nebo už spíše kvasinky? Mám u sebe v lékárničce jen canesten krém, tak jestli mohu zevně použít, než se dostanu k Dr.?
Děkuji Vám za odpověď.

 

Dobrý den,

píšete, že jste v 26.týdnu těhotenství, trápí Vás pálení v pochvě po pohlavním styku a nabělavělý výtok.

Pálení po pohlavním styku, které odezní do několika hodin, může opravdu souviset s vaginální suchostí, ke které v důsledku hormonálních změn v těhotenství může docházet.

Co se týče bělavého výtoku, i ten je do určité míry v těhotenství normální. Pokud se ale přidává svědění genitálu či zarudnutí, už by se mohlo jednat o kvasinkovou infekci.

Píšete, že jste měla hojnější výtok odlišné konzistence i po vaginálním ultrazvuku- k tomu může docházet z toho důvodu, že se na sondu aplikuje gel, který společně s poševní florou zreaguje a následně dojde k takovémuto výtoku. Napadá mě analogie po pohlavním styku v případě, že z důvodu vaginální suchosti používáte lubrikační gel.

Pokud se k výtoku přidají další zmíněné příznaky, už by se o kvasinky mohlo jednat. Co se týče aplikace Canestenu, není vhodný k aplikaci na sliznice. Je lepší použít Clotrimazol vaginální tabletky v kombinaci s lokální aplikací masti. Určitě bych Vám doporučila navštívit při zhoršování potíží Vašeho gynekologa.

Přeji Vám hezký zbytek těhotenství,

za tým poradny Rodím v klidu

Michaela Dobrovolná

Porodní asistentka

  • Týna

Podpořte nás

Podpořte nás
Naši činnost můžete podpořit na transparentním účtu: 2400762783/2010