Možnosti ve stávající situaci (COVID a zákazy)

Radí Vám: Petra KratochvílováDobrý den, do termínu porodu mi sice zbývá ještě více než dva měsíce, ale ve stávající stále se měnící situaci mám pocit, že by bylo dobré zmapovat možnosti už teď. Můj původní plán byl jako u prvního dítěte – rodit v porodnici v Boskovicích s manželem a dulou. Teď ovšem nevím… kdybych věděla, že bude u mého porodu přítomna alespoň porodní asistentka, která tam byla při mém prvním porodu, byla bych klidnější, ale služby porodních asistentek v porodnicích se neřídí tím, kdy se dítě rozhodne na svět.
A když teď čtu ještě o nutnosti roušek během porodu, tak už vážně začínám pochybovat, že porodnice je dnes tím nejlepším místem pro přivedení člověka na svět – sama, přidušená… 🙂
– Je možná se domluvit s porodní asistentkou zaměstnanou v dané porodnici? Máte s tím nějaké zkušenosti?
– Kdybych se rozhodla rodit ambulantně a odejít domů dříve než po 24 hodinách, jak si zajistit potřebnou následnou péči pro mě i pro dítě (okolí Boskovic)?
– Kdybych se rozhodla rodit doma, jak se na to připravit?

Moc vám děkuji za pomoc zorientovat se v této stále se měnící situaci.

S pozdravem
Barbora Němcová

Dobrý den, paní Němcová,
chápu, že se nastalou situací a Vašimi konkrétními možnostmi intenzivně zabýváte.
Nicméně do porodu Vám ještě zbývají dva měsíce, a to je dlouhá doba. Situace na porodních sálech se mění ze dne na den. V době termínu Vašeho porodu může být vše jinak.
Co bych Vám tedy doporučila? Spojte se s porodnicí v Boskovicích a zeptejte se přímo u nich, jestli je možné se s nějakou konkrétní porodní asistentkou pracující u nich domluvit na doprovodu k porodu. Zkuste oslovit i tu asistentku, kterou jste měla prvně u porodu, a která, jak jsem pochopila, Vám vyhovovala.
Po ambulantním porodu je vhodné mít zajištěnou péči komunitní porodní asistentky. Podívejte se na mapu porodních asistentek také na stránky o ambulantním porod a PA dopředu oslovte.
Pokud se rozhodnete rodit doma, bylo by nejlepší zkontaktovat zkušenou porodní asistentku co nejdříve, aby zhodnotila Vaši situaci, jestli je tato volba pro Vás vhodná a bezpečná a poradila by Vám, co vše zařídit a zajistit. Viz. opět Mapa porodních asistentek UNIPA.
Přeji Vám, abyste zbytek těhotenství prožila v klidu a aby i porod Vašeho miminka proběhl podle Vašich přání a představ.

S pozdravem
Petra Kratochvílová
tel. 774 691 333


Podpořte nás

Podpořte nás
 

Holistická péče o jizvu

13. června | 8:00 - 17:00