Krvácení po IVF

Radí Vám: Michaela JurášováDotaz:

Dobrý den sloužím jako náhradní matka ,sem po ketu transferovali mi 5 denní blastocysty těhotenství je v pořádku miminko roste máme i srdeční akci zítra to bude 7tt od čtvrtka 4.3 ze me padají cucky krve sraženiny,doprovázené krvácením v Praze nic nenašli prý asi hematom který odchází dostala sem prášky ascorutin a progesteron v sobotu ze me odešly další velké kusy jela sem na pohotovost tam me odbili s tím ze to nic není ze neví odkud to krvácí ze asi hematom ale na utz ho neviděl….od soboty do dneska krvacim občas vypadne tmavá sraženina prášky nezabiraji mám klidový režim ale už jsem z toho nervózní poradíte, co mi pomůže zastavit to krvácení? Já jsem opravdu zoufalá.

 

Dobrý den,

 

děkujeme , že jste se s dotazem obrátila na naší poradnu Rodím v klidu.

 

Jste náhradní matka, několik dní krvácíte, odcházejí z Vás krevní sraženiny, jste v sedmém týdnu těhotenství po umělém oplodnění. Lékaři nezjistili odkud krvácíte. Užíváte ascorutin a progesteron, máte klidový režim. 

Přejete si radu, jak krvácení zastavit.

Krvácení na počátku těhotenství není úplně neobvyklé a po umělém oplodnění může být ještě častější než po přirozeném početí. 

Ve Vašem dotazu píšete, že Vám transferovali blastocysty, nepíšete kolik. 

Zároveň  zmiňujete, že těhotenství je v pořádku a miminko roste.  

Z vašeho dotazu jsem nevyčetla, kolik blastocyst vám bylo transferováno. Pokud bylo transferováno více blastocyst, je možné, že krvácení souvisí s tím, že se uchytila pouze jedna blastocysta, ze které je prosperující těhotenství a ostatní blastocysty se neudržely a odkrvácely.

Je vhodné, pokud krvácíte silněji, Váš stav konzultovat s lékaři, což jste již učinila.

Lékař může rozhodnout o dalším postupu, případně hospitalizaci. Pokud by krvácení neustávalo,  je vhodné kontaktovat Vašeho ošetřujícího lékaře znovu a všechny znepokojivé otázky směřovat přímo na něj.

Měl by Vás pravdivě a srozumitelně informovat o Vašem stavu i možnostech řešení. 

Pokud krvácíte silně, je ohroženo nejen těhotenství, ale i Váš celkový stav. Měla byste být v odborné péči.

Chápu, že je pro Vás situace nepříjemná a že byste byla ráda, aby se příznivě vyřešila.

Určitě by Vaši situaci ulehčila dobrá komunikace lékařů, teď i před samotným zákrokem embryonálního transferu. Náhradní mateřství je poměrně složitý proces z hlediska právního, emočního ale i zdravotního a je dobré se na něj dobře připravit. Součástí přípravy by měly být řešeny i náročné situace, které můžete Vy prožívat. 

Pokud nemáte jistotu v podpoře od dalších aktérů, lékařů, biologických rodičů, Vaší rodiny nebo kohokoliv dalšího, můžete pak každou komplikaci vnímat jako velice zatěžující.

 

Přeji Vám, aby se Vaše situace, co nejdříve vyřešila pro Vás uspokojivým způsobem.   

Pokud byste si chtěla o této situaci ještě popovídat, volejte na linku Rodím v klidu www.rodimvklidu.cz, kde pro Vás jsou zkušené porodní asistentky.

Za tým Rodím v klidu,

  

por. as. Michaela Jurášová


Podpořte nás

Podpořte nás
Naši činnost můžete podpořit na transparentním účtu: 2400762783/2010