kdy s miminkem k pediatrovi

Radí Vám: Tereza ŘímskáDobrý den, ráda bych se prosím zeptala na to do kdy musím s miminkem k pediatrovi? Budu rodit 320 km od našeho bydliště, po porodu plánuji zůstat ještě asi týden s miminkem u manzelovych rodičů. Je potřeba si najít pediatra i tam? Porodnice chce vyplnit dopředu do dotazníku kde se budu zdržovat po porodu. Má na to pravo? Nebudou nějak požadovat ošetření miminka praktickým lékařem v Krnově, když napíšu adresu manzelovych rodičů.Děkuji za Vaši odpověď.

 

Dobrý den,
Ptáte se, za jak dlouho po porodu musíte s miminkem k pediatrovi.
Věc se má tak, že Vy nejste nijak ze zákona povinná dítě k jakémukoliv pediatrovi přihlašovat. Znamená to tedy, že pokud se rozhodnete, že nechcete aby dítě pediatra mělo, nemusí ho mít. Pokud tedy dítě bude  po porodu zkontrolováno v porodnici, není návštěva pediatra nutná hned po propuštění. Nemocnice Vám může doporučit kontaktovat pediatra do určité doby, ovšem jde pouze o doporučení, nikdo to nemůže vyžadovat. Případně pokud chcete být v klidu, že je miminko v pořádku, můžete si v okolí zkusit najít nějakou soukromou PA v okolí, která Vám miminko v týdnu po porodu zkontroluje. Pokud jste tak daleko od domova, můžete se v případě obtíží dítěte obrátit i na nejbližší dětské oddělení.
Dále se ptáte, zda má porodnice právo vědět , kde se budete zdržovat po porodu.
Ze sociálního hlediska, se může porodnice zajímat, zda máte s miminkem kde být a zda nepotřebujete pomoc. Také potřebují Vaši adresu pro případ, že by Vás chtěli kontaktovat z důvodu pozitivního patičkového testu u miminka.
S přáním hezkého dne a krásného porodu,
Tereza Římská.

  • Pavlína

Podpořte nás

Podpořte nás