Dula – specializace na těhotenství po ztrátě

Radí Vám: Martina SuchardováDobrý den,
jsem po porodu mrtvého dítěte ve 32tt (leden 2020). Jednalo se o první, naprosto bezproblémové těhotenství, které skončilo smrtí miminka, které se navíc podle dokumentace dalo zabránit (nebyla podchycena déle než měsíc probíhající růstová restrikce a nakonec se chlapeček přímo ve fakultní nemocnici udusil, akutní CS nebyl ani přes 3 indikace proveden). Má důvěra v lékaře a gynekologii jako takovou je naprosto otřesena a nyní hledám způsoby vedení a podporu v dalším těhotenství. Je možné získat kontakt na porodní asistentku, dulu, která se specializuje na těhotenství po ztrátě? Bohužel, po této naprosto šílené zkušenosti vůbec nevím, jak budu další těhotenství zvládat, důvěřovat lékařským vyšetření, zda je vůbec zvládnu absolvovat a zda vůbec psychicky zvládnu vydržet do termínu porodu nebo případné komplikace…. v předchozím těhotenství jsem dělala vše správně, absolvovala všechny prohlídky s informací, že je vše v pořádku a standardní a nakonec to dopadlo takto….nevím, jak dál.
Moc děkuji za jakýkoli kontakt či radu a přeji krásný den.

Dobrý den,
ocitla jste se v těžké životní etapě. Po ztrátě miminka nevíte jak dál. Chcete kontakt na dulu nebo porodní asistentku, která by Vás provedla dalším těhotenstvím.
Z mého pohledu je dobré mít svojí porodní asistentku v rámci svého regionu. Kontakty jsou na našich stránkách  https://www.unipa.cz/mapa-porodnich-asistentek/. Ještě je dostupná stránka Sítě porodních asistentek  https://rodimvklidu.cz/najdete-si-svou-porodni-asistentku/.
Je těžké poradit jednu konkrétní kolegyni. Měla by Vám být dostupná místně. Každá porodní asistentka by Vám měla být schopná poskytnout rady a pomoc. Nebo Vás případně odkázat na další odborníky ve Vašem regionu.
Pokud byste chtěla svou situaci prokonzultovat s dulou, doporučuji Markétu Královcovou, která se zabývá i rodiči po ztrátě miminka. Kontakt na ni je zde  https://www.duly.cz/profil/marketa-kralovcova/.
Přeji Vám, ať najdete tu správnou pomoc, kterou nyní potřebujete.
S pozdravem
Martina Suchardová
S pozdravem
Martina Suchardová
  • Daniela

Podpořte nás

Podpořte nás