Poporodní deprese

Radí Vám: Michaela DobrovolnáDobrý den bojím se že mam Poporodní depresi nic mě nebaví vše mi vadí a nejhorší je když malá začne brečet a já nevím co sni nebo proč brečí 😑 a začnu se stresovat a bejt zla na ostatní co mi chtějí pomoct hlavně na svoji manželku ale nemám to furt ty šťávy a hlavně když malou někdo chová nebo si ji vezme tchýně k sobě pořád na ni myslím a brečím když ji vidím u někoho jineho

 

Dobrý den,

je velmi dobře, že píšete k nám do poradny o tom, co aktuálně prožíváte, i když to pro Vás musí být velmi obtížné.

Poporodní období je pro ženu velmi náročné, a to nejen po fyzické stránce, ale hlavně po té psychické. Je naprosto normální, že je žena unavená, může se cítit neschopně, myslet si, že se nedokáže postarat o miminko nebo je otrávená z jakékoliv činnosti. Vše se děje vlivem změn hormonálních hladin v těle v kombinaci s únavou.

Chápu, že jste smutná ze situace, kdy Vám miminko někdo chová, nebo vezme na procházku, je pochopitelné, že ho chcete mít pořád u sebe. Je však důležité v této situaci myslet chvíli i na sebe, nebát se říct si o pomoc. Podle Vašeho dotazu usuzuji, že kolem sebe máte rodinu, která je připravena Vám pomoci. To je velmi dobře. Využijte jejich pomoci a pokud jim nechcete svěřit Vaše miminko, převelte na ně jiné povinnosti-úklid, vaření, praní. A vy odpočívejte s miminkem. Bylo by však dobré, kdybyste na chvíli byla i sama bez miminka a snažila se odpočinout.

Vše, co děláte, děláte dobře. Jen se nebojte říct si o pomoc. Kdyby se Vaše psychika zhoršovala, je důležité o tom říct nejbližším a vyhledat odbornou pomoc.

Někdy je také dobré zavolat nějaké Vaší kamarádce, které se nebudete bát svěřit se svými pocity. To, že Vás někdo vyslechne povede k určité úlevě a na daný problém už nebudete sama.

Pokud Vám přijde odpověď nedostatečná, můžete zavolat na naši poradenskou linku.

Přeji Vám, abyste si odpočinula a už si jen užívala Vašeho miminka.

 

S pozdravem,

Mgr. et Bc. Michaela Dobrovolná

  • Nikol

Podpořte nás

Podpořte nás