Dvojičky

Radí Vám: Světlana FrancováDobrý deň,
Chcela by som sa opýtať v pondělí som sa dozvěděla,že čakam dvojičky.Podľa vynechanej MS ktoru som malá naposledy 24.9 by som malá byť podle mojej gynekologičky v 7/8 tyzdňom ale podle lékařky to ukázalo že k ovolaci došlo až pozde lebo bylo vydieť iba 2 černé váčky a musím čekat ešte týždeň aby se znovu zopakovalo či su schopné života.Podle lékařky mužů byť aj tie plody vraj choré.Moc děkuji

 

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz, píšete nám o své zkušenosti s vyšetřením u gynekoložky, která Vám sdělila, že čekáte dvojčátka. Těhotenství je ve velmi rané fázi, v 7/8 týdnu, možná dokonce i kratší. Lékařka vyslovila na základě ultrazvuku podezření, zda jsou dvojčátka v pořádku a že je třeba počkat týden na další vyšetření.

Často slýchám příběhy žen, které se na začátku těhotenství bály o zdraví svého miminka na základě informací z ultrazvuku v takto raných fázích těhotenství. Po několika týdnech se pak ale ukázalo, že je miminko v úplném pořádku. Dovedu si představit, že bych na Vašem místě cítila strach a nejistotu a že i týden čekání by byl hodně dlouhý.

Z medicínského hlediska teď asi opravdu není jiné řešení než trpělivě počkat, jak dopadne další ultrazvuk. Připadá mi ale důležité, abyste na to čekání nebyla sama, abyste mohla obavy a nejistotu s někým sdílet, podělit se o ně, někde je alespoň na chvíli odložit.

Pokud máte možnost, doporučovala bych zavolat na naši telefonickou linku na číslo: 228 229 143 (www.rodimvklidu.cz), kde mohou zkušené porodní asistentky nabídnout popovídání. Volání je anonymní a jeho smyslem je, aby měly ženy příležitost probrat s někým své starosti a potíže, aby věděly, že jim někdo rozumí a chápe jejich těžkou situaci.

Přeji, aby vše dobře dopadlo, abyste už brzy dostala dobré zprávy,

 

Za tým poradny Rodím v klidu

Světla Francová

porodní asistentka

  • Valentina

Podpořte nás

Podpořte nás