Skupinová supervize

Unie porodních asistentek pořádá skupinovou supervizi pro porodní asistentky. V současné době se začala scházet skupina v Brně. V Praze vstoupila již do šestého roku svého trvání. Během let se skupina několikrát obměnila. Rozšíření skupiny je možné vždy na začátku roku. 

Supervize je v současné době věcí svobodné volby. Na rozdíl od sociálních pracovníků, nemají zdravotníci supervizi zařazenou jako povinnou součástí celoživotního vzdělávání. Vzhledem k tomu, že porodní asistence patří mezi pomáhající profese, je bezesporu i pro nás supervize vhodná. 

Výhodou skupinové supervize je to, že na rozdíl od supervize individuální dodává podpůrnou atmosféru. Každá členka skupiny se může podělit o své problémy, obavy a strachy a zjistit, že ostatní porodní asistentky čelí podobným situacím. Členky skupiny těží z reflexí, zpětné vazby a příspěvků svých kolegyň, stejně jako skupinové supervizorky. Také finančně je skupinová supervize přijatelnější než supervize individuální.

Co na supervizi řešíme:

  • kazuistiky
  • odborné, etické, právní problémy
  • vztahy, postavení, kompetence porodních asistentek

K čemu by supervize měla být/sloužit/přispívat:

  • k profesnímu a osobnostnímu růstu
  • k hledání řešení v obtížných situacích
  • k větší bezpečnosti naší práce pro klientky i pro nás

Pro více informací o skupině v Praze pište Marii Vnoučkové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a pro informace o skupině v Brně se obraťte na Jitku Sidorovou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Pokud byste chtěly organizovat ve Vaší lokalitě svojí supervizní skupinu, rády se s Vámi podělíme o naše dosavadní zkušenosti.