Pozvánky na zahraniční konference

 

3. evropský kongres péče při porodu - „Děláme porod bezpečnější“ - „Making Birth Safer“

Kdy: 25.–27. května 2017

Kde: Stockholm, Švédsko

Kongres je pořádán pod záštitou Evropské asociace pro perinatální medicínu a Evropské asociace porodních asistentek (EMA). Je primárně určen pro zdravotníky pracující ve zdravotnickém zařízení.
Kongres se zaměřuje na nejnovější výzkumy a tím i praxi založenou na důkazech (EBM) a věnuje se celému spektru porodnických situací. Najdete zde sekce věnující se přirozenému porodu, hodnocení záznamů CTG, organizaci chodu porodnického oddělení ale i sekci zaměřenou na předání praktických dovedností, které se týkají například jak práce s porodnickými kleštěmi tak i podpory porodnického týmu nebo vědomých postupů při porodu.
Cílem kongresu je podpora bezpečného a respektujícího porodu, skutečná týmová práce na porodním sále a snaha o zajištění positivní porodní zkušenosti pro všechny ženy.

Více informací

 

Virtual international day of midwife – 9. mezinárodní virtuální den porodních asistentek

Kdy: 4. května 2017

Mezinárodní virtuální den porodních asistentek je již každoroční akcí oslavující nejen porodní asistentky, ale všechny kdo se věnují ženám v období okolo porodu. Konference začne 4. května ve 22:00 UTC a potrvá následujích 24 hodin. Všechny online přednášky jsou zdarma.
Svoje časové pásmo můžete najít zde.
Pokud se chcete do akce aktivně zapojit, máte ještě možnost poslat svůj poster na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Během hlavních presentací, se bude konat také cyklus „Student Café“, který je určený speciálně pro studentky, kteří zde budou moci chatovat a sdílet své zkušenosti z celého světa.

Více informací

 

Positive Birth Conference (Konference Pozitivní porod)

Kdy: 20. července 2017

Kde: Londýn, Velká Británie

Tématem londýnské konference jsou osobní zkušenosti rodiček. Konferenci předsedá Sheena Byrom, soukromá poradkyně porodních asistentek. 
Hlavními mluvčími jsou například Cathy Warwick CBE, prezidentka Královské koleje porodních asistentek, která přednese příspěvk „Lepší porod – zkušenosti rodiček“. Přednáška se bude zabývat hlavními potřebami příjemců péče, jako je osobní přístup nebo kontinuita péče. 
Milli Hill z Hnutí za positivní porod - Positive Birth Movement, vystoupí s prezentací - „Příběhy, které potřebujeme slyšet“. Mnoho těhotných žen touží po tom, slyšet pozitivní porodní příběhy a to zvlášť proto, že svět je plný negativních až hororových příběhů o porodu. Milli Hill bude mluvit nejen o Hnutí za pozitivní porod, ale například i o své knize s názvem Pozitivní porodní kniha (The Positive Birth Book) a o tom, jak ji samotnou, její očekávání a následně zkušenost z porodu ovlivnily právě pozitivní porodní příběhy.

Více informací

 

12. mezinárodní konference o výzkumu normálního porodu

Kdy: 2.– 4. října 2017

Kde: Cumbria, Velká Británie 

Tato mezinárodní konference se zabývá fyziologickým porodem v širokém rozsahu. Věnuje se jak výsledkům výzkumů, teorií nebo praxí v porodnictví, ale i porodu z pohledu umění, dramatu nebo politiky. Konference se zabývá sociálním, kulturním, psychologickým, fyziologickým, emocionálním i spirituálním aspektem porodu. Zkoumá nejnovější poznatky v současném výzkumu založeném na důkazech a zabývajících se jak přirozenou povahou porodu, tak i jeho kulturním aspektem. Dalším zaměřením konference je zlepšení klinické praxe, vzdělávání, management, supervize, politika a další výzkumná spolupráce.

Konference si klade tyto základní cíle

  • šířit informace o proběhlých či probíhajících výzkumech
  • poskytnout příležitost pro spolupráci a diskuzi
  • poskytnout prostor pro diskuzi o budoucnosti normálního porodu

Konference je určena jak profesionálům poskytujícím péči o ženy v těhotenství, porodu a šestinedělí, tak i akademickým pracovníkům, výzkumníkům v oblasti mateřství, porodu a zdraví ženy, politikům, managerům, vedoucím klinik apod.

Pokud se chcete konference aktivně zúčastnit, až do konce dubna je možné zasílat abstrakty pomocí této stránky a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Více informací

 

Stipendia pro studenty PhD v Anglii

Bournemouth University

The Representation of Childbirth and Early Labour: A Multi-Modal Analysis of Media Discourses

Maternity Care Model on Birth Outcomes & Postnatal Care Experience of Mothers & Babies On Low Income

Strategies & Training to Educate & Empower Midwives Assisting Pregnant Women Exposed to Domestic Abuse